Szybka oferta

Falowniki

Falownik – jego rola jest kluczowa

Falowniki On Grid

 

Panele fotowoltaiczne zamieniają promieniowanie ze słońca w prąd stały – DC. Jednak w naszym codziennym, domowym życiu potrzebujemy prądu przemiennego, czyli AC. Aby pozyskana energia została wprowadzona do sieci, potrzebny jest element instalacji, który posłuży do przetwarzania DC na AC. I właśnie w tym celu kupuje się falownik.

Czy każde urządzenie działa równie wydajnie, cechuje się identycznymi parametrami? Oczywiście, że nie, wraz z ceną zmienia się także specyfikacja. Warto więc podejść do zamówienia z rozsądkiem, wybierając sprzęt, który pozwoli wykorzystać pełny potencjał słonecznej energii.

Falownik musi gwarantować bezpieczeństwo, a zarazem być świetnie dopasowany do parametrów wybranej instalacji fotowoltaicznej. Każdy z elementów powinien być zaprojektowany i wykonany z troską o każdy detal. Układy: wejściowy, przetwarzający napięcie, sterujący powinny być wydajne i odporne na skutki eksploatacji. Ważne też, aby urządzenie było łatwe do kontrolowania. Jego wyłączenie jest przecież wskazane w przypadku występowania niepokojących przeciążeń i zmian w sieci.

Nasz firma montuje wyłącznie falowniki sprawdzonych producentów, zapewniających liczne zabezpieczenia oraz aplikacje, które umożliwiają obserwację przez użytkownika pracy całej instalacji.

Falowniki hybrydowe Off Grid

 

Aby zrealizować hybrydowy system wytwarzania energii (np. do produkcji energii na potrzeby własne), konieczne jest zastosowanie przetwornicy umożliwiającej integrację różnych źródeł wytwórczych oraz banku magazynującego energię. Przetwornica wyposażona jest w elektronikę sterującą przepływem energii od źródeł do odbiorników i od źródeł do banku energii oraz ewentualnie od źródeł do sieci elektroenergetycznej z uwzględnieniem zaprogramowanych priorytetów.

Zgodnie z uproszczoną definicją – hybrydowy system elektroenergetyczny wykorzystuje więcej niż jedno źródło energii elektrycznej (rzadziej ciepła) o charakterze lokalnym. Źródłem takim może być zarówno generator, np. turbina wiatrowa lub panel fotowoltaiczny, jak i lokalny magazyn energii, np. akumulator. System hybrydowy może być związany z siecią lub od niej niezależny, zwykle jednak oczekuje się, że zapewni zasilanie bezprzerwowe dla wydzielonej linii elektrycznej. Biorąc pod uwagę niestabilny charakter większości źródeł odnawialnych, zapewnienie nawet częściowej autonomii wymaga zastosowania bufora w postaci magazynu energii (najczęściej akumulatorów). Niewątpliwą przewagą systemów hybrydowych nad systemami jednoźródłowymi jest lepsze dopasowanie chwilowej mocy źródła do chwilowej mocy obciążenia.

Rozpatrując prosty przypadek systemu hybrydowego z dwoma źródłami lokalnymi – generator fotowoltaiczny wraz z baterią akumulatorów: system taki w letni dzień produkuje określoną ilość energii w ciągu doby, jednak cała produkcja przypada między godziną 6:00 a 19:00, w tym 50% między 10:00 a 14:00. Dzięki możliwości magazynowania energii w akumulatorach, system taki może zasilać określone odbiorniki również poza tymi godzinami. Jednocześnie jest w stanie kompensować chwilowe niedobory mocy powstałe wskutek okresowego zachmurzenia lub krótkotrwałego załączenia odbiorników o znacznych mocach (np. grzałek). System hybrydowy ma zatem możliwość zwiększenia lokalnej konsumpcji wyprodukowanej w generatorze fotowoltaicznym energii do poziomu znacznie wyższego niż systemy pozbawione własnego banku energii. Ponadto możliwość integrowania wielu różnych generatorów np. fotowoltaicznego i wiatrowego, w których moc chwilowa zależy od innych czynników, pozwala ograniczyć rolę baterii akumulatorów do pracy buforowej, tym samym wydłużyć okres ich eksploatacji.

Pracujemy na sprawdzonych konstrukcjach firmy

Corab to największy polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych oraz dystrybutor najlepszych rozwiązań z branży PV. Na rynku aktywnie działa od blisko 30 lat, zdobywając wiedzę i doświadczenie w elektronice oraz produkcji wyrobów ze stali i aluminium. Misją firmy jest produkcja i sprzedaż wyrobów najwyższej jakości spełniających wymogi bezpieczeństwa użytkowania, które zapewniają satysfakcję naszych Partnerów i Klientów. W ofercie posiada systemy na dach skośny i płaski oraz konstrukcje wolnostojące budowane na gruncie czy fundamencie.