Własna elektrownia

Szybka oferta

Dla domu

Produkuj swój własny prąd na całkowite zapotrzebowanie domu! Od pierwszego dnia  uruchomienia instalacji!

Zapraszamy do wykonania bezpłatnej wyceny instalacji fotowoltaicznej wraz z wizualizacją.

DOFINANASOWANIE „MÓJ PRĄD”

Zakładając instalacje o mocy do 10KW przysługuje Państwu dofinansowanie w wysokości 3000 zł.
Wraz z podpisaniem umowy na instalacje fotowoltaiczną, podpisują Państwo pełnomocnictwo dzięki któremu załatwimy za Państwa wszelkie formalności związane z otrzymaniem dofinansowania.
Wystarczy podać nr konta bankowego na które chcą Państwo otrzymać zwrot.

Więcej

Dla Biznesu

Masz firmę i dysponujesz niezagospodarowaną powierzchnią na dachu swojej siedziby i/lub gruncie wokół niej? Wykorzystaj ten niepodważalny potencjał. Jest to idealne miejsce pod budowę systemów fotowoltaicznych, które pozwolą na zwiększenie rentowności Twojej działalności.

Specjalnie dla firm przygotowujemy specjalne oferty. Wartość oszczędności przedsiębiorstwa jest uzależniona wielkości instalacji. Nasi specjaliści „uszyją na miarę” idealnie dopasowaną instalację – precyzja w wykonaniu projektu instalacji zapewnia bardzo szybki zwrot inwestycji!

Fotowoltaika dla firm – system opustów (net-metering)
Dzięki nowelizacji ustawy OZE, podmioty prowadzące działalność gospodarczą mają możliwość korzystania z tzw. systemu opustów. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą oddawać nadwyżki wygenerowanej energii (np. wytworzonej w ciągu dnia lub lata) do sieci i odbierać ją w przypadku, gdy następuje niedobór energii słonecznej (wieczorem lub zimą). Pakiet Prosumencki 2019 pozwala przedsiębiorcom na wykorzystywanie wytworzonego prądu na własne cele. Należy pamiętać, że zmiany dotyczą instalacji fotowoltaicznych nie przekraczających mocy 50 kW. Więcej na temat korzyści płynących ze zmian wprowadzonych pod koniec sierpnia 2019 roku, znajdą Państwo w osobnym artykule – nowelizacja ustawy OZE.

Wytwarzanie energii na własne potrzeby, to mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej i jeszcze szybszy zwrot inwestycji. System opustów to dla firm także proste zasady rozliczenia, bez dodatkowych faktur czy rachunków.

Więcej

Dla Rolnika

Fotowoltaika dla rolników – postaw na nowoczesne gospodarstwo rolne i ciesz się darmową energią z własnej mikro elektrowni.

W obecnych czasach gospodarstwa rolne są często bardziej zautomatyzowane aniżeli niektóre firmy produkcyjne. Dzięki rozwojowi technologii prace na farmach zostały ułatwione, a niekiedy wręcz zastąpione nowoczesnymi maszynami. Tego typu rozwiązanie sprzyja zwiększeniu skali produkcji oraz poprawie efektywności. Jednak wspomniany sprzęt zasilany jest energią elektryczną, która często stanowi główny koszt dla nowoczesnego rolnika. Dzięki zastosowaniu technologii fotowoltaicznej problem nadmiernych kosztów za energię elektryczną może zostać skutecznie wyeliminowany.

Skorzystaj z 25% ulgi inwestycyjnej i obniż podatek rolny!
Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy rolnik prowadzący gospodarstwo, który ponosi wydatki na przebudowę i unowocześnienie budynków czy urządzeń wykorzystywanych do produkcji roślinnej i hodowli zwierzęcej, ma prawo skorzystać z ulgi inwestycyjnej i obniżyć swój podatek rolny do zapłaty. Ulga ta przyznawana jest po zakończeniu inwestycji a polega na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów położonych na terenie gminy, w której została zrealizowana inwestycja 25% nakładów inwestycyjnych (art. 13 ust. 2 ustawy o podatku rolnym).

Więcej

Farmy fotowoltaiczne

Projektowanie i budowa farm fotowoltaicznych

Jako firma z dużym doświadczeniem przy budowie farm fotowoltaicznych w całej Europie, kompleksowo zajmuje się procesem przygotowania koncepcji oraz opłacalności farmy fotowoltaicznej, opracowania dokumentacji technicznej i projektowej, a także budową farmy fotowoltaicznej pod klucz.

Ze względu na dynamiczny rozwój branży odnawialnych źródeł energii (OZE), rosnącą świadomość ekologiczną naszego społeczeństwa, ale także wspierające regulacje prawne, coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na inwestycję w farmy fotowoltaiczne. Okazuje się, że nie trzeba być potentatem naftowym, ani nawet wydobywać węgla, by móc zarabiać na energii. Wystarczy mieć lub dzierżawić trochę gruntu i umiejętnie wykorzystać promienie słoneczne, które docierają do nas w wystarczającej ilości przez cały rok.

Więcej